Yönetim Sistemleri Danışmanlığı faaliyetlerini başta ISO 9001 olmak üzere, OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 10002, ISO 27001 alanlarında gerçekleştirmektedir. Entegre yönetim sistemi şeklinde hazırlanabilecek bu yapıların dışında sektörlere yönelik ISO 22000, JCI, ISO 17020 ve FSC yönetim sistemleri danışmanlık hizmeti de sağlanabilmektedir.

 

 

Entegre Yönetim Sistem Hizmetleri

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Kuruluşlar, kurumsallaşma adımı atmak istediklerinde ilk olarak Kalite Yönetim Sistemi kurmaları gerekmektedir. Firmanın süreçlerinin belirlenmesi, yönetime bir sistem kazandırılması için daha iyi bir standart yoktur.

ISO 9001, kuruluşların ihtiyaç duyduğu operasyonel gereklilikleri sağlamak adına güzel bir rehberdir ve uygun bir danışmanlık faaliyeti ile birlikte firmalarda çok başarılı dönüşümler yaşanabilmektedir.

OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi

OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetim Sistemi, bir kuruluşun faaliyetlerini iş güvenliği kurallarına uygun hale getirebilmesi için son derece önemli bir standarttır. Üretim veya hizmet sektöründe olmanız farketmez, iş güvenliği kuralları her alanda geçerlidir ve yasalarla da desteklenmektedir.

Kuruluşunuzda yasalara uygun bir yönetim anlayışını yerleştirmek, çalışma alanınızdaki riskleri en aza indirmek adına OHSAS 18001, büyük fırsatlar sunmaktadır.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile kuruluşlar, çevre boyutlarını belirleyebilir, riskleri yönetebilir ve bunu sistematik hale getirebilirler. OHSAS 18001 ile birçok ortak madde içeren ISO 14001’in kurulumu ISO 9001 ve OHSAS 18001 yönetim sistemlerinin olduğu kuruluşlarda çok daha kolaydır.

ISO 14001, yeşil vizyonlu bir firma olmak isteyen kuruluşlar için hayati öneme sahiptir. Çevre yönetim sistemi belgesi ile birlikte kuruluşlar, tüketici gözünde çevreye değer veren bir marka konumuna yükselebilirler.

 

ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi

ISO 10002, müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmak için uygulanması gereken bir standarttır. Geniş kapsamlı olmayan müşteri şikayetlerine odaklanan bir standarttır.

Biliyorsunuz ki; müşterilerimiz çoğunlukla problem yaşadıkları için değil, probleme çözüm bulamadıkları için bizimle alışveriş yapmayı keserler. İşte tam da bu noktada ISO 10002 Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi ile müşteri şikayetlerini ele alış biçiminizi iyileştirebilir ve bu sayede daha etkin bir yönetim gerçekleştirebilirsiniz.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Entegre danışmanlık yapılabilecek bir başka standardımız da ISO 27001’dir. Bilgi güvenliği yönetim sistemi olarak tanımlanmış olan ISO 27001 ile gümrüklerde çok daha kolay geçiş haklarına kavuşabilirsiniz. Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü kazanmak adına siz de firmanıza ISO 27001 belgelendirme talep edebilirsiniz.

ISO 27001, gümrükte sağlanan faydanın dışında, müşterilerinize gizlilik taahhütlerine uyduğunuzu kanıtlamanın da bir başka yoludur.

Sektörel Yönetim Sistem Hizmetleri

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Gıda Güvenliği denildiğinde akan sular durur. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi de tam olarak bu konuya odaklanmaktadır.

Üretimden son tüketiciye kadar oluşabilecek gıda risklerinin önlenmesi standardın en önemli amacıdır. Kritik kontrol noktalarının belirlenmesi, ortaya çıkacak risklerin azaltılmasında büyük rol oynamaktadır.

ISO 22000 Belgelendirmesi yaparak, müşterileriniz nazarında gıda güvenliği uygulamalarına uyan, hijyenik üretim şartlarına sahip firma konumu kazanabilirsiniz.

JCI Hastane Akreditasyonu

JCI, Joint Commission International’ın kısaltmasıdır. Türkçe’deki karşılığı hastane akreditasyonu olarak bilinmektedir. JCI, bugün 60’tan fazla ülkede binlerce kuruluşta uygulanmaktadır. JCI ile sağlık hizmetlerinde iyileşme, hasta bakım güvenliğinin arttırılması, verimli ve etkili bir hizmet sunabilmek temel amaçtır.

JCI’nın diğer yönetim sistemlerinden farklı bir yanı da habersiz denetimler düzenlenebilmesidir. Yönetim sistemleri denetiminde planlı olan denetimler, JCI’da haber verilmeden gerçekleştirilmektedir.

ISO 17020 Muayene Kuruluşlarının Akreditasyonu

Birçok firma çeşitli kontrol aşamalarında muayene kuruluşlarından faydalanmaktadır. Peki muayene kuruluşları, diğer muayene firmalarına göre daha güvenilir olduklarını nasıl ispat ediyorlar?

ISO 17020 muayene kuruluşlarının bu konuda oluşan ihtiyaçlarına çözüm sağlamak adına hazırlanmış bir standarttır. Muayene kuruluşlarının kalite gerekliliklerini karşılama derecesini prosesler, tesisler ve ürünler bazında iyileştirmeyi amaçlar.

FSC Belgesi(Orman Yönetim Konseyi Koruma Zinciri)

Günümüzde kaynaklarımız gün geçtikçe azalıyor. Bu azalışa bağlı olarak kuruluşlar sürdürülebilir bir hayat için daha dikkatli olmaya özen gösteriyorlar.

FSC belgesi ile firmalar, elde edilen orman ürünlerinin iyi yönetilmiş ormanlardan veya kontrollü kaynaklardan gelmiş olduğunu taahhüt ederler.

FSC belgesi, orman ürünlerini üreten, işleyen, sevkiyatını yapan tüm kuruluşlar için, bağımsız denetim kuruluşlarının denetimleri neticesinde alınabilen bir sertifikadır.