Son yıllarda yaşanan global ekonomik gelişmelere paralel olarak, küresel ticari rekabetin zorlaşması, Markalaşma, Tasarım, Ar-Ge ve İnovasyon yarışını hızlandırmıştır. Bunun sonucu olarak; Marka, Patent, Tasarım ve Telif Haklarının korunması ve yönetilmesi ticari rekabet gücünün artırılmasının en önemli unsurlarından biri olmuştur.
Ticari rekabetin etkin unsurlarından biri olan ‘Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’, iyi yönetildiği takdirde, kuruluşlar için ciddi bir gelir unsuru oluşturmaktadır. Ülkemizde de ‘Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Danışmanlığı’ hizmetinin önemi her geçen gün artmaktadır.
Marka, patent, tasarım tescilleri ve hukuki hakların korunması konusunda donanımlı ve yetkin kuruluşlarla işbirliği yapmak, firmaların bu haklarından azami şekilde yararlanması açısından son derece önemlidir.

Marka Tescil

Bir marka, bir ürünü diğer ürünlerden ayırmak için kullanılan görsel, şekil, logo, üç boyutlu şekil, sembol, karakter ya da yazılardan oluşan ifade yöntemleri veya bunların birleşimidir. Marka tescil, bir markanın yasalarca korunmasını; aynı veya benzer markala başvurusunu reddetme anlamına gelir. Yani marka tescilli ile benzer ya da sizinle aynı olan markalar reddedileceği gibi sizinde marka alabilmeniz için diğer markalardan ayıran özellik taşıması gerekir. Bu anlamda marka tescili diğer ifadeyle isim tescili, logo tescili için marka başvurusundan önce almak istediğiniz markanın araştırması iyi yapılmalıdır. 

Marka tescil bir işletmenizin ya da kuruluşunuzun ismi ya da herhangi bir ürününüzün reklam değerini taşıyan bir tescil türüdür.

Marka tescil 45 sınıftan oluşmaktadır.

1-34 SINIFLARI üretim

35-45 Sınıfları arası hizmet grubuna dahil olmaktadır.

Marka tescil ile birlikte logonuz da tescil olmaktadır. İşletmeler hitap edilen adı ile ünlenmektedir ve bu nedenle her işletme kendi ismini kendi sektöründen tescil etmek istemektedir. Konu ile alakalı Türkiye’de Marka tescil işlemleri hızla artmakta olup, gelişmekte olan bir durumdur.

Konuyla alakalı uzmanlarımız en hızlı araştırmayı yapıp sizlere en verimli şekilde yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Sizde işletmenizin değerlerini arttırıp korumak istiyorsanız bir an önce marka tescil yaptırmalısınız.

Marka tescil süresi yaklaşık olarak 6-8 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.
Süreç içerisinde; Uzman araştırması, karşı firmaların itiraz süreci, tescil tamamlanma süresi olarak devam etmektedir.
Marka tescil süresi 10 yıldır.
Sizde markanızı tescilleyin, markanızı koruma altına alın

Patent Tescil

Patent bir buluşun ya da keşfin bulunmasıyla ortaya çıkan tescil türüdür. Daha önce yapılmamış olan herhangi bir ürün ya da konunun, sizin tarafınızdan bulunmasıyla ortaya çıkmasıdır. Konu ile alakalı bu buluşunuzun başkası tarafından kullanılmasını önlemek için patent tescili yapılması gerekmektedir.
Patent incelemeli ve incelemesiz patent olarak 2’ye ayrılmaktadır.
Konu ile alakalı destek ekibimiz buluşun varlığının tescilinin daha önce yapılıp yapılmadığını detaylıca incelemektedir. Konu ile alakalı korumak istediğiniz ürününüz tescil edilip, takibi yapılıp sonuçlandırılmaktadır.

Patent konusunu küçümsemeyin!

Yaratıcı fikirleriniz ile geliştirdiğiniz ya da tasarladığınız ürün siz değerlerinizi arttırmakta olup, sizin için bir gelecek sunabilmektedir. Değerlerinizi koruyun.

Patent kısaca sizlerin geleceğiniz belirleyen ve bu geleceğinizi koruyan tescil türüdür.