Trambolin Parkı

Climbing Tower

Yüzen Kafe

esre macera kulesi esre plaj voleybolu esre Kablolu su kayağı

Macera Kulesi

Kapalı Kortta Plaj Voleybolu

Kablolu Su kayağı

 

İstanbul doğu ve batının birleştiği kültür, sanat, tarih şehri ‘‘Neden spor şehri de olmasın?’’ sorusundan yola çıkılarak oluşturduğumuz  spor vadisi projesi Türkiye’de bir ilk.

Dünyadaki örneklerinden bir tanesinin inceleme sonuçları gösteriyor ki, büyük eğlence ve film şirketleri de bu işe yatırım yapıyor.

Walt Disney firmasının yeni yatırım alanı ‘‘büyük spor kompleksleri’’

Bursa’da ikinci Su Kayağı kompleksi ihaleye çıkarılmış durumda ve yine Türkiye’de bir ilk olacak tırmanma platosunu da içeriğinde taşımakta. Ama en kapsamlı proje henüz yapılmadı. Üzerinde en az 20 çeşit sporun yapılabileceği Spor Vadisi Projesi ülkemiz için büyük bir fırsat.

 

İstenirse spor alanlarının çoğaltılabilmesi, etap etap yapılabilmesi,4 ay gibi kısa bir sürede inşaa edilebilmesi,

Dünya spor turizminden ülkemizin de  pay almasını sağlayacak akıllı yatırım imkanı,

Gerçekleştirilecek Dünya ve Avrupa şampiyonaları ile şehrimizi ve ülkemizi uluslar arası spor platformlarında daha çok tanıtmak.

Toplumu oluşturan aile bireylerinin tamamına spor ve eğlenme şansı sunan bir ortam ile daha çok insanın spordan  istifade etmesini sağlamak .

Spor Vadisi Projesinin ülkemiz için gerekliliğini göstermektedir.

Disney sport Enterprises Başkan yardımcısı Ken Potrock İlkini Columbia’nın Buena Vista kentinde kurdukları spor kompleksi hakkında Neden böyle bir projeyi daha önce gerçekleştirmedik? sorusunu kendilerine sorar. Spor  Turizm endüstrisinin 200 milyon dolarken projeden sonra 900 milyon dolara taşındığını belirtir.

« arasında 5 »

 İstanbul’a böyle büyük bir projeyi neden biz de düşünmedik?

Sizce bu proje ile İstanbul spor turizminden ne kadar kazanacak?

2 milyon kişinin yaşadığı Boune Vista’ya yapılan bu proje neden bir çok ülke nüfusundan daha fazla nüfusa sahip İstanbul’umuzda olmasın. Bu spor dallarının birçoğu elbette ki İstanbul’un birçok yerinde mevcut ama hepsinin beraber bulunduğu bir spor kompleksi henüz inşaa edilmedi. Bu büyüklükte bir projenin ne kadar çok getirileri olabileceğini tahmin edebilmek hiçte zor değil. Bu projenin İstanbul ve ülkemize maddi ve manevi bir çok getirisi olacaktır. Aileler için hafta sonu gidilebilecek güzel bir yer, çalışanlar için hafta içi stresinin atılabileceği bir yaşam merkezi, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaşabilecekleri bir terapi merkezi.